Mamamarcelka - fotograf dziecięcy

Strona główna | O mnie | Mamamarcelka - fotograf dziecięcy

O MNIE


Kim jestem

Zanim na poważnie zajęłam się fotografią rodzinną, pracowałam jako tłumacz języka francuskiego w całkiem fajnym, bardzo dobrze prosperującym poznańskim biurze. Praca ta wiązała się z częstymi, kilkudniowymi wyjazdami. Mimo iż kocham język francuski oraz podróże, za każdym razem bardzo tęskniłam za domem i marzeniami o założeniu rodziny. Za bardzo. We wrześniu 2014 roku urodziłam cudownego synka, który odmienił moje życie, nie tylko prywatne, ale i zawodowe. To po jego narodzinach stwierdziłam, że praca ze słownikiem i kolejnym pismem w ręku nie dostarczą mi tylu emocji i wrażeń , co kreatywna fotografia rodzinna.  Zdecydowałam, że zostaję w domu i.. otwieram studio! I jestem szczęśliwa! w grudniu 2015 postawiłam wszystko na jedną kartę i zarejestrowałam własną działalność gospodarczą. Obecnie robię to co kocham najbardziej- zatrzymuję w kadrach ulotne momenty życia wyjątkowych rodzin. Fotografuję dzieci w ich pierwszych dniach życia, razem z nimi świętuję ich pierwsze urodzinki, upamiętniam pierwsze kroki... Razem z nimi wzrastam, chodzę na spacery po lesie, biegam po polach lawendowych i wychwytuję rozkoszne uśmiechy podczas sesji studyjnych. Teraz Jestem spełnioną żoną, mamą już dwójki dzieci i z dumą stwierdzam, że jestem fotografem! 

Kształciłam się pod okiem najlepszych fotografów dziecięcych w Polsce odnoszących międzynarodowy sukces (między innymi u Marysi i Krzysztofa Słowińskich, Pauli Kubiak,  Magdaleny Berny, Anny Rozwadowskiej, Magdaleny Sienickiej, Moniki Serek, Aliny Płaczek i Jacka Boneckiego). Nie lubię stać w miejscu, ciągle dążę do rozwijania swojej pasji i odnajdywania w niej siebie. Ukończyłam kursy fotografii noworodkowej, znam techniki układania i uspokajania najmniejszych dzieci.  Posiadam certyfikaty fotografii plenerowej i studyjnej. Regularnie biorę udział w kolejnych szkoleniach z obróbki graficznej. Codziennie kupuję nowe rekwizyty i inwestuję w sprzęt z najwyższej półki. To wszystko... dla Ciebie:).

Jako mama zwracam ogromną uwagę na bezpieczeństwo fotografowanych maluchów oraz estetykę zdjęć. Poświęcam sporo czasu na przygotowanie oraz przeprowadzenie każdej sesji, aby efekty były satysfakcjonujące nie tylko Was, ale i mnie samą. Oddaję zdjęcia dopieszczone w szczególe- takie, jakie sama chciałabym otrzymać. Bycie mamą nauczyło mnie cierpliwości do dzieci, a moje dzieci- czerpania radości z obcowania z brzdącami („Jeżeli zachowasz spokój osiągniesz wszystko" ELLIOTT ERWITT :-).).  Nie musisz się martwić o atmosferę na sesji czy o to,że model odmówi współpracy. Oczywiście efekt zdjęciowy zależy od nastrojów modeli, ale ze swojej strony robię wszystko, aby były jak najlepsze.

Lubię fotografię artystyczną, przez co niektóre portrety są stylizowane na obrazy (szczególnie pozycjonowane noworodki i portrety studyjne "fine art" starszaków). Dla amatorów kadrów naturalnych wykonuję sesje rodzinne plenerowe oraz proste sesje "white"- na pograniczu sesji lifestylowej i studyjnej. Nie robię zdjęć zwykłych. Pragnę oddać Wam nietuzinkowy produkt, piękny niczym namalowany obraz. Taki na jaki zasługujecie. Wyjątkowy.  

Na koncie mam już swoje drobne sukcesy, a ścianę studia ozdabiam kolejnymi dyplomami. 


Dyplom - fotografia reportażowa Dyplom - obróbka graficzna Dyplom - fotografia dla mam

Co robię

Głównie jest to fotografia dziecięca oraz fotografia noworodkowa. Wykonuję też sesje ciążowe, sesje rodzinne i okazjonalnie tzw. mini-sesje tematyczne - np. walentynkowa sesja zdjęciowa czy sesje zdjęciowe związane ze świętami. Noworodkowa sesja zdjęciowa może być wspaniałym prezentem dla przyszłych rodziców z okazji Baby Shower lub już świeżo upieczonych rodziców na powitanie nowego członka rodziny. Wykonuję też sesje zdjęciowe związane ze specjalnymi okazjami - np. sesja zdjęciowa z okazji ukończenia roku czy sesja zdjęciowa z okazji przyjęcia Chrztu Świętego. Poza wyobraźnią nic nas nie ogranicza :-)


Moje studio

Posiadam  kameralne, domowe studio fotograficzne stworzone w piwnicy mojego domu. Nie jest wielkie, za to dobrze nagrzane, przyjazne dla dzieci, pełne rekwizytów do sesji. Na miejscu jest przewijak, toaleta, duże lustra, radio... Wszystko czego nam potrzeba;) Studio mieści się w miejscowości Nekla, przy ulicy Starczanowskiej 18. Łatwy dojazd z miast: Września, Swarzędz, Środa Wielkopolska czy Gniezno.


Dyplom certyfikatmMAGDAADAM.jpg Dyplom - fotografia dziecięca i noworodkowa dla profesjonalnych fotografów