Regulamin usług fotograficznych

Strona główna | Najważniejsze informacje!!! | Regulamin | Regulamin usług fotograficznych

Regulamin

(mamo, tato, bardzo proszę uważnie przeczytaj regulamin zanim zdecydujesz się na sesję u mnie;). Nigdy nie ukrywam żadnych informacji dotyczących sesji twojego maluszka, zawartości pakietu zdjęciowego, cen za usługi dodatkowe, twoich i moich praw i obowiązków :-) wszystko znajdziesz poniżej:-)regulamin jest obowiązkowym dokumentem, do jakiego odsyłam klientów przed sesją, jeszcze przed wpłatą zadatku. Uiszczenie opłaty rezerwacyjnej równoznaczne jest z akceptacją regulaminu. Jego nieprzeczytanie lub niepodpisanie formy papierowej nie zwalnia z konsekwencji jakie za sobą niesie treść dokumentu


1) postanowienia ogólne-najważniejsze:


A) Rodzice zapoznali się z portfolio fotografa i w pełni akceptują jego indywidualny styl wykonywania zdjęć, sposób obróbki graficznej oraz jakość oddanych prac. Zdają sobie sprawę,że fotograf poprawia zdjęcia według własnej inwencji twórczej i nie przerobi zdjęcia w sposób, jaki nie jest jego stylem, nie wykona też zdjęć na podobieństwo zdjęć innego fotografa, nie odda też zdjęć "prawie nieretuszowanych". Fotograf każdą sesję trochę stylizuje, ubarwia, zmienia kolorystykę i charakter utworu graficznego, przez co efekt finalny jest różny od surowego zdjęcia wyjściowego. Obróbka może wpłynąć np. Na odcień cery dziecka. Fotograf nie jest grafikiem i nie wykonuje fotomontaży ani grafiki, nie podmienia teł w programie, nie tworzy postaci czy elementów ciała, nie dorabia elementów na zdjęciu etc. Natomiast starannie retuszuje niedoskonałości ciała typu wygładzenie twarzy, subtelne wyszczuplenie oraz poprawia ogólny wygląd zdjęcia: wyostrzenie oczu, poprawienie kolorystyki, jasności zdjęcia. Klient zdają sobie też sprawę,że każda sesja jest wykonywana w innych warunkach i fotograf mimo tych samych rekwizytów nie jest w stanie skopiować identycznie raz zrobionego przez siebie zdjęcia. Rodzice przeczytali starannie opis sesji, która ich interesuje i wiedzą czego mogą się spodziewać podczas sesji oraz co dostaną w ramach wykupionej sesji. Po zaakceptowaniu zdjęć i odbiorze płyty nie będą domagać się korekt zdjęć (zmiany kolorystyki, kadrowania, retuszu, innego montażu etc). (opis sesji: http://www.mamamarcelka.com/oferta/)


B) Sesję opłacamy w momencie rezerwacji terminu. Gdyby sesja nie odbyła się, fotograf nie zwraca kupującemu kwoty za sesję tylko zostaje ona na poczet innej sesji.


C) TERMIN realizacji zlecenia 30 DNI ROBOCZYCH liczymy  od momentu wykonania sesji. W ciągu 30 dni fotograf zaprasza modeli na spotkanie, podczas, którego zaprezentuje im zdjęcia i modele sami wybiorą sobie najlepsze ujęcia. Po wybraniu i opłaceniu zdjęć nie ma możliwości wymiany na inne. 


D) Rodzice zobowiązują się nie ingerować w ostateczną postać otrzymanych fotografii bez konsultacji z fotografem- (kadrowanie, dodawanie napisów, zmienianie kolorystyki na czarno-białą itp.) Zabrania się również oddania zdjęć do retuszu osobom trzecim. Za złamanie tego puntu regulaminu zobowiązani są wpłacić na konto fotografa zadośćuczynienie w wysokości 300zł nawet jeśli dotyczy to jednego zdjęcia


E) Fotografie wykonane podczas sesji są własnością fotografa, dlatego też rodzic zobowiązuje się nie wykorzystywać zdjęć do udziału w konkursach fotograficznych bez uprzedzenia fotografa.


F) Rodzice akceptują zakaz wykonywania zdjęć podczas sesji własnym sprzętem (aparat fotograficzny, telefon, tablet itp.) I publikacji owych zdjęć wykonanych samodzielnie. Cena za złamanie regulaminu +100% ceny sesji. 


Zakup voucherów:

A) jeśli sesja jest prezentem dla bliskich, zamawiający upewnili się, że prezent będzie trafiony i nie będą żądać zwrotu pieniędzy po jego zakupie. W razie gdyby prezent okazał się nietrafiony, z sesji może skorzystać inna osoba wskazana przez zamawiającego- fotograf nie zwróci należności ani osobie obdarowanej ani obdarowującej. Rodzaj sesji jest wymienny jeśli pozostaje w tej samej kwocie cenowej lub gdy wymiana następuje na sesję tańszą. Fotograf nie zwraca różnicy, gdy wykupiona została droższa sesja a klient zgłasza się na inną, tańszą. Bon ważny jest przez 3 mies. Od jego zakupu, niemniej jednak obdarowany rodzic proszony jest o zdeklarowanie miesiąca , w którym pragnie wykonać sesję wkrótce po otrzymaniu bonu minimum 10 dni przed terminem sesji (np. Bon podarunkowy otrzymali państwo w październiku, chcecie przyjść dopiero na sesję roczkową w grudniu to nie ma problemu, tylko jeszcze w lipcu proszę o informację,że sesję wykonamy w grudniu- nie musicie oczywiście z góry wybierać konkretnej daty, lecz ja będę miała już na uwadze ilość sesji na dany miesiąc).3.Rekwizyty:

A) rodzice akceptują wszystkie materiały i dodatki używane przez fotografa podczas sesji i potwierdzają, że nie stanowią niebezpieczeństwa dla dziecka ani dla nich samych. Mogą zaproponować własny rekwizyt, pod warunkiem, że o chęci jego użycia poinformują fotografa przed sesją (np. Kask motocyklowy taty)


B) rodzice zostali poinformowani, że wszystkie przedmioty, akcesoria fotograficzne oraz ubranka i materiały zostają poddane regularnemu, standardowemu czyszczeniu, mają jednakże świadomość, że dokładna dezynfekcja i wygotowywanie akcesoriów nie są możliwe (delikatne materiały, wełna merynos, drewno) . Świadomie decydują się również na wykorzystanie ubranek dzierganych, gdzie  wełna może przeczepiać się delikatnie do skóry dziecka (dla komfortu dziecka, po powrocie z sesji zaleca się jego wykąpanie).


C) rodzice zapoznali się z zasobem teł, rekwizytów, strojów fotografa, sami wybrali 5 teł/stylizacji jakie zawiera pakiet studyjny dziecięcy. W przypadku udziału więcej niż 1 dziecka, przemyśleli jak podzielić te 5 stylizacji między ilość dzieci (zdjęcia wspólne, tła dziewczęce, chłopięce etc.):-). HTTP://www.mamamarcelka.com/galeria/4) opłaty dodatkowe:

a) rodzice zostali poinformowani o braku możliwości otrzymania wszystkich/ surowych (nieedytowanych) zdjęć nieodpłatnie. Za dodatkową opłatą można surowe zdjęcia dokupić, ale z zakazem publikacji w sieci (wyłącznie do albumu rodzinnego. Złamanie tego punktu regulaminu oznacza dopłatę 100% ceny sesji). Surowe fotografie przekazane rodzicom, poddane nieumiejętnej obróbce i drukowi niskiej jakości lub upublicznione np. Na portalach społecznościowych, mogłyby zaszkodzić wizerunkowi fotografa, który te fotografie wykonał (osoba trzecia mogłaby pomyśleć,że jest to produkt końcowy jaki państwo otrzymaliście). Sprzedaż surowego materiału możliwa jest tylko w przypadku sesji niewymagających montażu i głębokiego retuszu.koszt całego surowego materiału jpg, o jakości do ładnego wyświetlenia na komputerze, ale nie nadającego się do obróbki graficznej przez innego fotografa oraz do wydruków na obraz – 300zł


b) rodzice zapoznali się z cennikiem usług dodatkowych (np.WYSYŁKA Pocztą 13zł, dodatkowe ujęcia wyretuszowane ponad pakiet 40zł-100zł/szt, dodatkowe stylizacje wykupione podczas trwania sesji 60zł-90zł/2 zdjęcia w nowych ubrankach, dodatkowe etui 15zł, odbitki wg cennika zależnie od formatu, dodatkowy retusz i poprawki (wyszczuplanie, kolorowanie, przedłużanie włosów, nóg i inne:)- oprócz zmian w strukturze zdjęcia typu montaż z innym zdjęciem-po wyborze zdjęć już niemożliwe) po oddaniu zdjęć w zależności od ilości poprawek ustalane indywidualnie od 5-15zł/szt). HTTP://www.mamamarcelka.com/informacje-dodatkowe/cennik/


5) BEZPIECZEŃSTWO:

a) rodzice zostali poinformowani o zakazie wprowadzenia zwierząt do studia bez wcześniejszego poinformowania fotografa, który przygotowałby stylizację z wykorzystaniem zwierzęcia poza pomieszczeniem.


b) fotograf nie wyraża zgody na obecność osób trzecich niebiorących udziału w sesji, gdyż może to wpłynąć negatywnie na efekt końcowy pracy.


c) rodzice biorą odpowiedzialność za dziecko podczas sesji. Pilnują, aby nie stała mu się krzywda (aby nie biegało po pomieszczeniu, nie spadło z krzesła, nie niszczyło rekwizytów, nie wyszło z pomieszczenia bez opieki, nie zmarzło, nie nakruszyło ciastkami, nie wspinało się na regał etc.). Rodzice są świadomi, że studio jest miejscem publicznym, w którym przebywają dzieci w wieku szkolnym- w przypadku jakichkolwiek zdarzeń wypadkowych, zachorowania dziecka na chorobę wieku dziecięcego lub przeziębienia, nie będą rościć pretensji do fotografa ani żądać zadośćuczynienia . Jednocześnie z rodzicami fotograf bierze odpowiedzialność za bezpieczeństwo noworodków na sesji zdjęciowej. 

d) wszelkie koszty związane z naprawą uszkodzeń sprzętu fotograficznego lub materiałów użytych do sesji, które zaistniały podczas realizacji zlecenia z winy rodziców lub dzieci pokrywają rodzice. NIE Są to rekwizyty jednorazowego użytku, ani składnik wliczony w koszt sesji.


6) a co jeśli sesja się nie uda?!

- w przypadku sesji noworodkowej fotograf pobiera opłatę 50zł za poświęcony czas na wykonanie sesji oraz 40zł za każde ujęcie które wybiorą rodzice. W przypadku drugiego podejścia fotograf nie pobiera już 50zł za próbę wykonania sesji tylko 40 za każde udane ujęcie wybrane przez rodziców. 

- w przypadku sesji niemowlęcej i dzieci starszych jeśli wykonamy 4 z 5 stylizacji to wybieramy standardowo 10 ujęć tyle,że z 3 czy 4 a nie z 5 stylizacji. Jeśli dziecko płacze i ewidentnie nie ma humoru na zdjęcia zapraszam państwa na drugi termin bez pobrania dodatkowej opłaty. Pierwszy zadatek przepada.Nekla, fotograf dzieci